Sema Yılmaz (Online)
Sema Yılmaz (Online) Whatsapp numaramız ile ücretsiz bilgi alın!

Op. Dr. Mehmet Köksal İle Kombine Estetik

Estetik Cerrahi, bir lüks değil ihtiyaçtır! Amacımız insanları sadece güzelleştirmek değil, aynı zamanda özgüvenlerini yükseltmek ve mutlu olmalarını sağlamaktır

Op. Dr. Mehmet Köksal, 1978 Samsun doğumludur. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden (Çapa Tıp) mezun olduktan sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde 6 yıl süren ihtisas eğitimini tamamlayarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur. 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri New York Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniğinde dünyaca ünlü cerrahlardan eğitim görmüş, beraber ameliyatlarına katılmıştır.

Meme Estetiği, Karın Estetiği, Liposuction, Popo Estetiği, burun estetiği, yüz gençleştirme gibi ilgi alanına giren konularda kurs ve kongrelere katılmıştır. 2010 – 2012 yılları arasında Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde görev yapmıştır. Kırşehir tarihinde daha önceden yapılamayan bir çok ameliyata ve yeniliğe imza atmıştır. Her sene yurt içi ve yurt dışındaki kongre ve toplantılara katılarak kendisini sürekli geliştirmektedir.

Türk Tabipler Birliği, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Op. Dr. Mehmet Köksal İle Kombine Estetik

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı ile: Burundaki şekil bozuklukları düzeltilebilir, burun ucu inceltilebilir ve kaldırılabilir, burun küçültülebilir, nefes alma problemleri düzeltilebilir, daha güzel ve estetik bir buruna sahip olunabilir.

Açık teknik yada kapalı teknik kullanılabilir. Ben daha çok kapalı tekniği kullanıyorum ama size hangi tekniğin daha uygun olduğuna muayene sonrasında karar veriyoruz. Dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve siz hastalarımıza en modern yöntemleri kullanarak, titiz ve özenli bir şekilde ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Burun Ameliyatları ortalama 2-3 saat sürmektedir. Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat olduğunuz günün gecesinde hastanede kalırsınız ve ertesi günün sabahında taburcu olursunuz. 1 hafta sonra ilk kontrolünüze geldiğinizde burun üzerindeki atel çıkartılır. Daha sonra 2. hafta, 1. ay kontrolleriniz olur. Burnunuzda ameliyat sonrası erken dönemde ödem oluşur. Bu ödemin geçip burnun son şeklini alması 3 ay ile 1 yıl arasında sürer, mutluluğu ise bir ömür sürer :)

Göğüs Estetiği

Sağlığa zararı olmayan silikon implantlar kullanılarak göğüs bölgesine yapılan cerrahi operasyondur.

Göğüs estetiği operasyonu ortalama 1-2 saat sürmektedir. Operasyonda kullanılan dikişler göğsün altındaki kıvrımın olduğu bölgeye atılır ve kendiliğinden erime özelliği olduğundan hastayı rahatsız etmez. Uygulanacak göğüs estetiği operasyonu hasta ve cerrahın karşılıklı fikir alışverişli ile programlanır. Uygun teknik ve implanta karar verildikten sonra cerrahın uygun gördüğü şekilde operasyon gerçekleşir.

Göğüs Estetiği
Popo Estetiği

Popo Estetiği

Popo estetiği son yılların en çok istenilen ve uygulanan estetik ameliyatlarının başında geliyor.

Kişinin eğer yeterli yağ dokusu mevcut ise, karın, bel, sırt, bacak bölgelerinden aldığımız yağları işlemden geçirdikten sonra popo bölgesine transfer ederek güzel kıvrımlara sahip olan, daha kalkık ve seksi popo şekli elde ediyoruz. Kişide yeterli yağ dokusu olmaması durumunda Popoyu daha güzel dolgun ve kalkık göstermek amacıyla Popo implantları kullanıyoruz. Bu implantlar Avrupa Birliği üyesi ülkelerde üretilmiş olup son derece güvenilir, sertifikalı ve kaliteli implantlardır. Ameliyat ortalama 2-3 saat sürer. Genel anestezi altında yapılır.

Yağ Aldırma (Liposuction)

Vücudunuzun belirli bölgelerinde diyet yaparak yada sporla bile eritemediğiniz fazlalık bölgeler mevcut ise,siz Liposuction için uygun bir adaysınız demektir.

Gelişmiş tıp sayesinde bugün artık vücudun hemen hemen her bölgesine liposuction işlemi uygulayabiliyoruz.

En sık liposuction yaptığımız bölgeler; karın bölgesi, kollar, bacaklar, sırt bölgesi ve boyun bölgeleridir.

Yağ aldırma işlemi, diğer estetik işlemlerle de kombine edilebilir. Aynı seansta Karın estetiği, Kol yada Meme estetiği de yapabiliyoruz.

Ayrıca en önemli bir avantajımız ise aldığımız bu yağları aynı seans içerisinde vücudunuzun başka bir bölgesine transfer ederek Estetik açıdan mükemmel sonuçlar elde edebiliyoruz. En sık yağ transferi yaptığımız bölgeler; yüz ve yanak bölgesi, meme ve kalça bölgesidir.

Yağ Aldırma (Liposuction)
Karın Estetiği (Karın Germe)

Karın Estetiği (Karın Germe)

Karın bölgesinde fazla yağ dokusu olması veya doğum sonrası ciltte çatlaklar ve sarkmalar olması bir çok kadının sorunudur.

Genellikle hamilelik esnasında aşırı gerilen karın kasları, eski güçlerini kaybedip fıtıklaşma problemine de yol açabilirler. Siz her ne kadar spor yapıp diyetle kilo da verseniz ne yazıkki bu deformite düzelmez aksine kilo verdikçe karın bölgesi daha çok sarkma yapar.

Karın estetiği ile bu hoş olmayan durumdan kurtulabilirsiniz. Karın estetiği esnasında karın ön bölgesinde göbek deliği altında kalan tüm fazlalık cilt ve cilt-altı yağ dokusu alındıktan sonra içeriden karın kasları da bir korse gibi sıkılaştırılıp sağlamlaştırılır, belin kavisli güzel şekli yeniden oluşturulur. Böylelikle doğum öncesi karnınızdan daha güzel ve daha sağlam bir karna sahip olursunuz.

Bu işlem esnasında genellikle karın yan bölgelerine ve gerekli görülen diğer bölgelere de yağ alma işlemi (Liposuction) uygulanarak sonucun mükemmelleştirilmesi sağlanır.

Mutlu Hastalarımız

Estetik kaygılarınıza son vermek, kendinizi daha çok beğenmek istiyorsanız Op. Dr. Mehmet Köksal Yanınızda! Türkiye’nin en modern estetik kliniği FK Klinik ile hayatınızı değiştirin.