Sema Yılmaz (Online)
Sema Yılmaz (Online) Whatsapp numaramız ile ücretsiz bilgi alın!

Saç Ekimi Nedir? Kimlere Saç Ekimi Yapılabilir?

Saç dökülmesi, travmatik yaralanmalar ve genetik etkenlere bağlı kellik gibi durumlar için saç ekimi uygulaması yapılabilir. Özellikle 50 yaş üstü kişilerde dökülme ve kellik daha sık görülür. Saç dökülmesi yaşlılık görüntüsünü de beraberinde getirir. Saç kaybı yaşayan herkes saç ekimi yaptırabilir. Kişilerin ense köklerinden alınan kıllar saçın dökülen kısımlarına ekilir. Bazen ense kısmında da saç kökü olmayabiliyor. Bu durumda hastanın kol ve bıyık, sakal gibi bölgelerinden alınan köklerle saç ekimi yapılmaktadır. Burada en önemli amaç, saç olmayan kısımlarda ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta ve kalıcı çalışmalar yapmaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi bu alanda uzman hekimler tarafından tam donanımlı klinik ve hastanelerde yapılmalıdır. Asla ucuz diye merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde bu tarz operasyonlara kalkışmamak gerekir. Küçük cerrahi bir işlem olan saç ekimi kişide boş alanların fazlalığına göre birkaç seans veya daha fazla sürebilir. Hastaya ekim öncesi anestezi uygulanır. Lokal anestezi uygulaması ile hasta herhangi bir acı ağrı hissetmez. Uygulama sonrası hasta birkaç saat içerisinde taburcu edilir. Eğer ekim yerlerinde acı hissederse doktor tarafından verilen ağrı kesicileri kullanabilir. Ekim sonrası kişinin kafa kısmı bantla sarılır. Bu şekilde hastanın enfeksiyon kapması riski önlenir ve dış etkenlere karşı bölge koruma altına alınır.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler ve Saç Ekimi Fiyatları

Vücudun ve ense kısmının belli yerlerinden alınan saç köklerine greft adı verilir. Alınan kökler iz bırakmayan teknik olarak ifade edilen FUE yöntemi ile tek tek bölgeye uygulanır. Kök alımı esnasında ense kısmında hafif izler kalabilir. Bu izler zaman içerisinde kaybolur. Saç ekimi yapılan bölgede iz kalması kesinlikle söz konusu değildir. Kişide hangi ekim yönteminin, nasıl ve nerelere uygulanacağı yapılacak tetkiklerle belirlenir. Saç ekimi sonrası nasıl görünüme sahip olacakları ise ekim öncesi bilgisayar ortamında görüntülenir. Bu konuda hastanın talepleri de ön planda tutulur. Saç ekimi estetik tedavilerin içinde en uygun fiyat aralıkları ile sunulan bir tedavidir.

 

Yorum Yap