Sema Yılmaz (Online)
Sema Yılmaz (Online) Whatsapp numaramız ile ücretsiz bilgi alın!

Dökülen Saçlarınızın Yerine Gelen Sırma Gibi Saçlara Hazır Olun

Sağlıklı bir saç derisine sahip bireyin başında ortalama 100 bin adet saç teli bulunur.

Erişkin yaşa gelmiş bireylerde yıkama ve taramaya bağlı olarak ortalama 120-170 saç teli dökülür. Bu dökülme normaldir. Günlük olarak ortalamanın üzerinde saç dökülmesi ve yerine yeni saç tellerinin çıkmaması durumunda kellik sorunu ortaya çıkmaktadır.

Gelişen teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeler sayesinde normalin üzerinde seyreden saç dökülmelerine müdahale edilebilmekte ve dökülen saçların yerine yenileri ekilebilmektedir. Saç dökülmesi probleminiz var ise saç ekimi yöntemleri sayesinde yeni saçınıza kavuşabilirsiniz.

Düzenli yapılan saç bakımı uygulamaları saçın dökülmesini yavaşlatmaktadır.

Fut Yöntemi İle Saç Ekimi

Fut Yöntemi İle Saç Ekimi

Fut yöntemi biraz geride kalmış, pek tavsiye edilmeyen yöntemdir.

Fut yöntemi saç ekiminde donör (ense) bölgesinin cerrahi kesi uygulanarak kafa cildinin bir kısmının kesilerek çıkarılması ve çıkarılan deri parçası üzerinde bulunan saç köklerinin steril bir masa üzerinde saç köklerinin tek tek çıkarılması ve çıkarıldıktan sonra kesilen cildin tamamen çöpe atılması ile sonuçlanan enfeksiyona oluşumuna açık ve çok az sayıda saç kökü elde edilebilen yöntemdir.

Fut yönteminde kafada oluşan kesi bölgesi birleştirilir ama maalesef büyük çirkin bir görüntü ömür kalır ve daha sonraları bu iz yüzünden psikolojik problem yaşanması olasıdır.

Fue Yöntemi İle Saç Ekimi

Kalıcı iz olmadan saç ekimi yöntemi.

Fue yöntemi ile saç kökleri kesik, kalıcı iz, yara, gibi durumlar oluşmadan özel fue cihazı sayesinde donör bölgeden tek tek çıkarılmasına denir.

Bu fue yönteminde kişinin saç kalınlığına göre özel fue ucu seçilebilir. Fue cihazlarının ucunda saç kökünü almaya yarayan alete punç denilir. Punç’ların kalınlığı ve uzunluğu kişiye özel olarak seçilir ve sadece tek kullanımlıktır.

Fue yöntemi şuan Avrupa’da ve Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de tercih edilen ilk yöntemdir. Fue yöntemi tamamen tecrübe gerektiren ve genç dinamik saç ekim uzmanlarının saç kökü yönünü ve saçın yapısını iyi analiz etmesi ile yüksek sayıda sağlıklı greft’lerin alınmasını sağlayan yöntemdir. Tecrübesiz fue uzmanı asla sağlıklı saç kökü çıkaramayacak ve çıkarılan saç kökleride ziyan olacaktır.

 Fue Yöntemi İle Saç Ekimi
DHİ Saç Ekimi Yöntemi

DHİ Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekiminde kullanılan en iyi yöntemlerden bir tanesi

DHİ ( Direct hair implant – direkt saç ekimi ) saç ekimi diğer değişi ile kalem yöntemi ile saç ekimi genellikle saç sıklaştırma ve traşsız saç ekimi veya kaş ekimi gibi uygulamalarda tercih edilmektedir.

DHİ saç ekiminde saç kökleri yine fue yöntemi ile donör bölgeden alınır ve steril şartlarsa saç köklerinin tek tek dizilmesi sayılması ve DHİ cihazlarının içlerine yerleştirilmesi ile devam eder. Normalde saç ekiminde saç kökü sayısı kadar saçsız alana saç kökleri için kanal açılması gerekirken DHİ yönteminde kalem tarzında olan yapısı ve ucundaki iğnesi ile saçsız alana hem kanal açılır açılan kanalada kalemin içinde var olan saç kökü yerleştirilir.

Mutlu Hastalarımız

Saç ekimi hizmetimiz sayesinde sırma sağlara kavuşan hastalarımızın uygulama öncesindeki ve sonrasındaki hallerini aşağıda görebilirsiniz.