Sema Yılmaz (Online)
Sema Yılmaz (Online) Whatsapp numaramız ile ücretsiz bilgi alın!

Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe ile Obezite Cerrahisi

Halk arasında obezite cerrahisi olarak bilinen Bariatrik Cerrahi, vücudunda normalden fazla yağ bulunan hastaların sağlıklarına kavuşabilmeleri için sindirim sistemlerine yapılan cerrahi işlemlere denir.

Tüp Mide, Gastrit By-Pass, Duodenal Switch, Mini Gastrit By-Pass, Transit Bipartisyon, bariatrik yani obezite cerrahisinde uygulanan ameliyatların başında gelir. Tüm bu ameliyatların amacı hastaların mide kapasitesini küçültüp, sağlıklarını bozan fazla yağlardan kurtulmalarını sağlamaktır.

Bu aşamada sizlerin yanında olacak olan Prof. Dr. Oğuzha Karatepe; Çalışma hayatı boyunca yurtiçi ve yurtdışında kanser cerrahisi ve organ nakli gibi pek çok prestijli ameliyata imza atmıştır. İleri evre kanser hastalarına umut olan Karatepe, obezite ile mücadele eden yüzlerce hastaya da yeni bir hayata başlama imkanı vermiştir.

Aynı zamanda yoga eğitmeni, bröveli dalgıç ve sörfçü olan Oğuzhan Karatepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Obezite Cerrahisi ile Yeni Bir Hayata Başlayın

Tüp Mide

Tüp Mide

Halk arasında zayıflama veya tüp mide ameliyatı olarak bilinen Sleeve Gastrektomi, morbid obez hastalığıyla mücadele eden hastalara uygulanan bir ameliyattır.

Ameliyatta hastaların midesi tüp görünümü verilerek küçültülmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu hastaların kilo vermesine yardımcı bir yöntemdir. Diyetisyen ve psikolog desteği ameliyattan sonra çok önemlidir.

Gastrik Bypass

Morbit obezite hastalarına uygulanan en etkili zayıflama ameliyatı tekniğidir.

Gastrik Bypass'da; mide hacmi 30 ila 50 cc'ye kadar küçültülerek çıkışı ince bağırsaklara dikilir. Amaç ise; ameliyatla küçültülen midenin aldığı porsiyonları azaltırken aynı zamanda emilimi de en aza indirmektir.

Gastrik Bypass
Revizyonel Cerrahi

Revizyonel Cerrahi

Yeniden aldığınız kilolar sizi korkutmasın.

Obezite ameliyatı geçirdikten sonra tekrar kilo almaya başlayan hastalara yapılan Revizyonel Cerrahi ameliyatında, hastaya ya gastrik bypass ya da mide küçültme operasyonu yapılarak kilo alımı durdurulur.

Mutlu Hasta, Mutlu Hekim!

Tüp Mide operasyonu sayesinde yüzlerce hasta eski sağlığına kavuştu ve özgüvenleri tazelendi. Siz de Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe ile hayal ettiğiniz görünüme kavuşun. Kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulun.