Sema Yılmaz (Online)
Sema Yılmaz (Online) Whatsapp numaramız ile ücretsiz bilgi alın!

Burun Estetiği Operasyonları İle Yeni Bir Sen!

Her ne kadar burun estetiği ameliyatları lüks olarak görünse de aslında çoğu zaman ihtiyaçtır.

Burun estetiği birçok kişi tarafından lüks olarak düşünülmektedir. Ancak başta nefes alışverişinin kolay hale gelmesi başta olmak üzere birçok sağlık sorununun tedavisinde doğrudan veya dolaylı olarak burun estetiği fayda sağlamaktadır.

İster estetik kaygı nedeniyle isterseniz de sağlık problemleriniz sebebiyle burun estetiği yaptırın, her halükarda işinin ehli bir cerrahın operasyonu gerçekleştirmesi son derece önemlidir. FK klinik bünyesinde bulunan doktorlarımız alanının en iyi doktorlarıdır. Bu sebepten dolayı estetik operasyonlarınızın öncesi ve sonrasında endişe etmeniz gerek yok. Gelin sizi birlikte daha güzel ve daha sağlıklı hale getirelim.

Estetik cerrahi lüks değil çoğu zaman ihtiyaçtır. Unutmayın güzel olmak iyi hissetmeyi, iyi hissetmek özgüveni tetikler..

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Cerrahi operasyon olmadan da burun estetiği yaptırmak mümkün.

Enjeksiyon burun estetiği veya “15 dakikalık bir burun işi” olarak da bilinen cerrahi olmayan bu işlem, düşük riskli, düşük maliyetli bir operasyondur. Daha az acı ve daha az aksama süresi vardır.

Ameliyatla ilgili masraf veya aksama masraflarını karşılayamayanlar veya gerçekten bıçağın altına girmekten korkanlar için, böyle bir seçeneğin olduğunu duymak oldukça rahat olabilir.

Cerrahi olmayan rinoplasti, büyük bir burnun boyutunu küçültemezken, simetri oluşturma veya kontur düzensizliklerinin düzeltilmesi, aslında burun yüzünde daha küçük görünmesini sağlayabilir.

Piezo Burun Estetiği

Şişlik, ağrı morluk yok; sadece güzellik var...

Burun estetiğinde ultrasonik dalga kullanımı, ilk olarak ağız ve diş sağlığı ile ilgili cerrahi müdahalelerle başlamıştır. Ses dalgalarının yarattığı titreşim ile buruna müdahale etmeyi sağlayan bu teknikte burun kemiği kırılmadan şekillendirilebiliyor. Yumuşak dokulara hasar vermeden operasyonu gerçekleştirme imkanı sunduğu için yara ve kanama riski oluşmaz. Yumuşak doku hasarı oluşmadığı için de burun estetiği sonrası morluk ve ödem oluşma riski de düşük olur. Bu sayede hastanın iyileşme süresi çok daha zahmetsiz ve hızlı olur.

Piezo Burun Estetiği
Kapalı Burun Estetiği

Kapalı Burun Estetiği

Kapalı Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği son yıllarda sık tercih edilen ameliyat teknikleri arasında yer alır.

Açık ameliyatların aksine kapalı teknik ile yapılan ameliyatlarda burun derisi ve burun içinde bulunan yumuşak dokuların açılmasına gerek yoktur. Burun sadece kemik, kıkırdak ve deriden oluşmaz. Yumuşaklığını, hareketliliğini sağlayan ve düzgün görünmesine neden olan bağlar vardır. Bu teknikle hem cilt ve yumuşak doku çok daha az hasar görür hem de bağları da hiç kesmeden, kanatmadan ameliyat gerçekleştirilir. Tüm bu nedenlerle hastanın iyileşme süreci kısalır. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz. Kapalı burun ameliyatları revizyon ameliyatları, deviasyon ameliyatları da dahil her hasta grubuna uygulanır.

Açık Burun Estetiği

Açık burun estetiği ameliyatı standart burun estetiği tekniklerinden biridir.

Kapalı burun estetiği ameliyatı kadar sık gerçekleştirilir. Rinoplasti yapan dünyadaki en iyi doktorların neredeyse yarısı kapalı diğer yarısı da açık burun ameliyat tekniğini primer seçenek olarak tercih eder. Ancak bazen zorunluluktan açık veya kapalı tekniklerden birini seçmek zorunda da kalınabilir. Bu yazının da genel konusu budur.

Burun kanatlarının içinden yapılacak kesiler kolumella iç yüzünü takip ederek mukozadan cilde çıkıp karşı burun deliği ile kolumellanın ön yüzünde birleşmesi ve burun cildinin burun sırtından kaldırılarak ameliyatın gerçekleştirilmesidir.

Açık Burun Estetiği
Liquid Rinoplasti Burun Dolgusu

Liquid Rinoplasti Burun Dolgusu

Buruna yapılan dolgu ile güzelleşmek mümkün.

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması olan burun dolgusu (Liquid Rhinoplasty), cerrahi olmayan bir yöntemle burna şekil vermek için cilt dolgu maddelerinin enjekte edilmesidir. Enjeksiyonda, hyaluronik asit gibi cilt dolgu malzemeleri buruna hacim kazandırmak için kullanılabilir. Ameliyatsız burun estetiği tekniklerinde yaşanan gelişmelerle burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetriler dolgu uygulaması ile tedavi edilebiliyor.

Burun Ucu Estetiği

Burun kemiğine dokunmadan burun estetiği yapılabilir.

Tip plasti (burun ucu estetiği) burun kemiğinde herhangi bir eğrilik veya deformasyon olmayan, fakat burun ön kıkırdak kısmında eğrilik, genişlik, kabalık, düzensizlik gibi veya burun deliklerinde genişlik olan hastalarda, burun kemiğine dokunmadan burnun ön tarafındaki kıkırdak bölümünü istenilen görüntüye kavuşturmak için yapılan ameliyattır.

Burun Ucu Estetiği

Şekillendirilmiş Burun Yüz Hatlarını Ortaya Çıkarır - Operasyonlarımızın Öncesi & Sonrası

Hastalarımızın burun operasyonu öncesi ve sonrasındaki durumlarını görünce siz de bir an önce değişime yönelmek isteyeceksiniz. Gelin birlikte güzelliğinize güzellik katalım..